Jak hledat práci / brigádu v období celosvětové recese (krize)?

Krize, nebo recese - je jedno jak se nazve stav pracovního trhu, když neni dostatek pracovních míst a nezaměstnanost stoupá. Co dělat v tomto těžkém období?

Jak na krizi?

Shánět brigádu, nebo práci je mnohem těžší a to z těchto důvodů - příležitostí je méně, výběr kandidátů je pro zaměstnavatele snadnější, ceny práce klesají. Zaměstnavatel klade vyšší nároky na uchazeče a je ochoten zaplatit menší mzdu než dříve. Najde se hodně lidí, kteří i za nižší odměnu než v předešlých letech jsou ochotni pracovat s plným nasazením.
Co to znamená pro Vás?Jste-li mladý-á, snažte se nabídnout co nejvíce reálné flexibility a v případě že nenajdete brigádu, věnujte se dalšímu vzdělávání.
Jste-li starší ročník, snažte se nabídnout reálné zkušenosti, spolehlivost, pečlivost a loajalitu k vybrané firmě.
Patříte-li do nejohroženější skupiny lidí s nějakým handicapem, pokuste se přijít na způsob jak si pomoci sám. Podnikání, nebo podnikání s využitím dotací z EU, nebo různých projektů, může být Vaší šancí.
Stačí se podívat na nabídku pracovních příležitostí na ÚP a musí vám být jasné že jedině dlouhodobě nedostatkoví pracovníci mají šanci, jinak se setkáte spíše s notoricky známými zaměstnavateli, kterým mnoho o blaho zaměstnanců nejde, jde-li jim o zaměstnance vůbec.

Příklad ze života:

Paní Jarmila z Hořic, věk 52 let: "Dva roky jsem chodila po firmách a žádala o práci, žila jsem v depresích a ve strachu, ale nevzdala jsem to. Práci jsem nakonec našla, ale tolik klik co jsem otevřela, je hrůza. Úřad práce mi nepomohl, ani nenabídl rekvalifikaci.
Dnes pracuji sice za nemnoho peněz, ale pracuji! Rada pro všechny starší lidi - nevzdát to i kdyby to bylo stokrát ponižující a na nic, důležité je vytrvat a rvát se o místo stále dokola, nebát se přijít žádat na stejné místo i několikrát.
Zachovat si důstojnost, číst a vzdělávat se, jako by člověk byl v práci. Zachovat si návyky z předchozího zaměstnání - vstávat jako do práce a hledání zaměstnání brát jako momentální práci.
Prostě ani marný boj nevzdávat.
Já si stále opakovala - jednou tě holka někdo vzít musí!
Důležité je také mít rodinu, která člověka finančně podrží v těžké době. Té hodně dlužím a děkuji za naději, která mi byla podporou."

Brigady | Odkazy | Výměna odkazů
Elektrokola - levně do práce!