Brigády na doma

Brigády na doma
Brigády na doma jsou velmi pohodlné není nic lepšího než pracovat v pohodlí vašeho domova, většinou se platí za odvedenou práci a ne za čas, proto pozor nemyslete si, že se budete moct doma ulejvat.

Produktivita práce v domácích podmínkách je většinou mnohem větší než v open space kancelářích. Jste-li při vaši práci odkázáni jen na PC, internetu a mobilní komunikaci, požádejte svého šéfa vhodnou formou o možnost pracovat z domu, byť jen pro začátek by se mohlo jednat o jeden den v týdnu. Když prokážete stejné výsledky, nebo i lepší, váš šéf si toho třeba všimne a umožní vám časem pracovat více z domu. Vy tak ušetříte třeba čas a peníze nejen za dopravu. K firemní síti lze jistě též přistupovat z domu - technicky to možné je, problém to však může být u některých citlivých dat, nebo u sítě uzavřené.
Ne každý však pracuje jen s klávesnicí a mobilem. Co lze tedy shánět jako domácí práci?

Bohužel mnoho pracovních příležitostí se touto formou nenabízí. Stojí za to mrknout se na internet a oslovit zahraniční firmy. Stále je velký zájem o polepování, sestavování a výrobu okrasných krabiček. Ty z Číny totiž nejsou kvalitní a na luxusní zboží nebo upomínkové předměty je požadavek kvalitní práce a materiálu. Zkuste proto raději než se zaměstnat nechat za nějaké halíře za kus, raději hledat stejnou příležitost přímo u zahraničního zadavatele. Lhůty jsou při rozumné delší smlouvě příznivé - někdy i měsíc. Navíc nemusíte nic platit předem. U nás je totiž mnohdy zvykem že při práci na doma po vás chtějí různé firmy nejdřívre abyjste odkoupily materiál a potom vám teprve platí když práci odvedete. Pro firmu je to výhodné ale vám stále váznou nemalé finanční prostředky.

Další velmi rozšířenou prací je období sezóny kdy firmy chtějí ručně popsat obálky, vložit přání nebo zabalit reklamní balíček a odeslat obchodním partnerům. To se děje hlavně ku příležitosti vánoc a nového roku. Dále jsou to marketingové akce.

Dobře se dá vydělat na dotazníkových akcích. Naopak prodělat se dá na dotazování po telefonu, když máte využívat vlastní telefon. U dotazování a hlavně pojišťovacích, mobilních, finančních služeb vás varuji před využíváním k tomuto výdělku vašeho blízkého okolí, nebo dokonce příbuzenstva. To by mohlo mít velmi negativní vliv na vaše budoucí vztahy. Kdekdo totiž v důvěře že právě vy mu nabízíte tuto službu podlehne povrchnímu soudu o výhodnosti a posléze zjistí že je někde háček a to většinou zaručeně bývá a pak vás minimálně bude nenávidět nebo uhánět do čeho že jste ho navezl/a!

Další častou prací na doma je pájení součástek, ruční navíjení cívek. Toto je práce kterou nemá cenu dělat chvilku. Jde o přesnou práci kde se hledí na desetiny a kterou můžete velice dobře zautomatizovat vlastními postupy. Než na to ale přijdete tak vám tato práce může trvat dlouho a výdělek se změní ve ztrátu času. Dalším aspektem je i to že nemáte doma odsávání a můžete si klidně přivodit astma. Ze začátku se také nevyhnete otlačeným nebo odřeným prstům, polámaným nehtům a ti trošku zbrklejší i drobným popáleninám. Tento výdělek může být po zapracování a zvládnutí dovedností, zrychlení nebo inovaci velmi slušný. Pozor ale na to že se zde velmi hodnotí kvalita! Většinou si i osazené součástky, obvody nebo cívky proměříte zda odpovídají přísné toleranci. Nepřípustné jsou kapky, studené spoje nebo odřený ochraný lak. Nebo dokonce mechanické poškození součástek. (Nebojte se, zde je počítáno s určitým procentem zmetků z vaší strany.)

Pozor na podvody!

Určitě stojí za to prostudovat smlouvu do posledního detailu a když smlouvě nerozumím, jít se s někým poradit. Rádi vám třeba poradí na U.P. kde mají databázi firem a zkušenost s firmami s podivnými praktikami. Mohou vás tak včas upozornit nebo poskytnout právní radu zdarma.

Dalším důležitým krokem je vyvarovat se práce charakteru, který vám není zcela znám. Jedná se o firmy všelijak se maskující většinou princip MLM, letadla. Tyto firmy mlží a mají tak dokonale propracovaný způsob že se sami stydíte zeptat na základní věci aby jste nevypadal/a jako blb. Toto je záměr. Jak tyto firmy poznáte? Většinou je v jejich kanceláři samý graf, nástěnka o úspěších, drahé vybavení. Zaměstnanci jsou skvěle oblečení a nedělá jim nejmenší problém civět vám do očí třeba hodinu. Na přímé otázky vám nikdy neodpoví, naopak stále mlží a podezřelé je i to že práci dají každému. Řeknou vám že tuto práci můžete vykonávat kdykoliv a třeba i doma po telefonu, internetu, nebo formou inzerce. Tyto firmy se bohužel stále objevují znovu a znovu. A stále se najdou hloupí lidé. Doporučuji vždy se podívat do obchodního rejstříku! Pak se mnohdy podivíte co že to tam je za zapsané individuum nebo jaký je tam uveden vlastně předmět činnosti.

Další kategorií je firma která vám nabízí práci, často za velmi výhodných podmínek. Háček je ale v tom že jako by nic chce aby jste si koupily její produkt. Což je podmínka spolupráce. Nebo vám nabídne vstupní školení, které musíte zaplatit a pak má nastat spolupráce. Těmto firmám doporučuji se zcela jistě vyhnout nemáte-li opravdu spolehlivé reference.

Uvedu jeden případ z mnoha. Automobilový průmysl je zdá se také zdrojem pracovní činnosti na doma. Při objemu výroby a zajištění dodávek je to ale holý nesmysl. Dodavatelé jsou vázáni obrovskými pokutamy v případě nedodání materiálu včas a tak na domácí práci v tomto odvětví zapomeňte. Přesto je firma která vám nabídne velmi výhodný výdělek. Tvrdí že se jedná o pokovování znaků nebo jiných dílů pro zahraniční automobilku. Např. BMV. Vy si asi řeknete že je to skvělé. Luxusní vozy, pohádkový výdělek. Pak se dozvíte že si musíte od této firmy na začátek koupit galvanické zařízení a lázeň. Také vám je řečeno že můžete sami k tomu všemu ještě sami pokovovat např. díly na motocykly, šperky a p. Je to velmi lákavé, zařízení je poměrně drahé, ale vy si spočítáte že s takovým výdělkem se vyplatí neboť se vám zaplatí jistě už za měsíc. A navíc kdyby to krachlo že můžete pokovovat cokoliv. A v tuto chvíli vás firma dostala. Vy kupujete, smlouva kterou dostanete neobsahuje žádné závazné závazky o poskytnutí spolupráce a to je vše. Vůbec netušíte že pokovovat v chemické lázni vyžaduje speciální povolení od úřadu, smlouvu a posouzení o nakládání s nebezpečnými odpady, provozovnu se speciálně upravenou podlahou a větráním a další splnění norem. A můžete zapomenout na to že by vám to úřad povolil v obytné zóně. Co bylo na začátku tak jednoduché a krásné se stane nakonec noční můrou a krachem. V horším případě zjistíte že firma neexistuje a že máte doma místo drahého pokovovacího roztoku, barely s toxickým odpadem za jehož likvidaci a uchovávání můžete počítat třeba s pokutou a náklady i v milionech korun.

Někdo považuje za domácí práci pronajímání budov. Toto tedy domácí práce není a řídí se to jinými právními normami.

Jak najít domácí práci?

Nutno přiznat že velmi těžko. Je dobré sledovat pravidelně a dlouhodobě nabídky. Jsou lidé kteří touto prací zaměstnají celou rodinu a jsou lidé kteří přijdou brzy na to že se vyplatí raději něco dělat sám na vlastní riziko než se dřít pro druhé. Jsou lidé kteří si puntičkářsky spočítají veškeré vynaložené aktivity a energie. Započítají čas který věnují nejen domácí práci ale i její odevzdávání, spočítají kolik najedou kilometrů, když jezdí pro zakázky, připočítají energii nutnou ke svícení, pájení, lepení, šroubování a pak se rozhodují exaktně zda se to ještě vyplatí nebo ne. Když máte továrnu nebo zadavatele pár kroků od domu nebo si sám pravidelně jezdí pro vaše dílo je to vždy lepší než když se staráte sami.

Jak vidíte, je potřeba vše pečlivě zvážit. A mnohdy ani nelze vědět dopředu zda se to vyplatí, nebo ne. Je to potřeba zkusit, naučit se postupy, postupně zrychlovat, zavést si systém, vylepšovat ho až k malosériové výrobě, jde-li to. Ale i zde je jisté úskalí. Když na něco zapomenete nebo to třeba desetkrát uděláte špatně. Místo jednoho zmetku jich bude deset a to už je problém!

Sháníte brigádníky?

Napište nám! Nabízíte brigádu nebo domácí práci? Napište nám a my zařadíme vaši nabídku zdarma do vyhledávacího systému.

Relevantní nabídka musí obsahovat tyto náležitosti:

Kontaktní adresu, sídlo společnosti / živnosti.

Popis práce.

Orientační výdělek.

Dobu trvání pracovní nabídky + požadovaný termín.

Vhodnost práce pro muže/ženy.

Specifikaci požadavků na uchazeče včetně oblasti.(Města,města,okresu.)

Jak najít? (Napište nám!)

Napište nám!
Nebo vyzkoušejte především vyhledávání seznamu, hledaná fráze je: "Brigády na doma".

A nezapomeňte ani na vyhledávač Google se stejným vyhledáváním: "Brigády na doma".

Zkuste i hyperinzerci http://brigady.hyperinzerce.cz/.

Brigady | Odkazy | Výměna odkazů
Elektrokola - levně do práce!