Brigády pro studenty

Brigády pro studenty
Dnes neni nic neobvyklého brigáda pro studenta, budete k tomu potřebovat potvrzení o studiu, které dostanete ve vaší škole, pokud nebudete mít potvrzení o studiu tak na brigádu můžete jít taky ale nedostanete tolik peněz, protože budete platit větší daň.

Pro zaměstnávání studentů platí pravidla nového zákoníku práce. Z nich vyplývá, že žádná brigádnická smlouva neexistuje. Zaměstnavatel může brigádníka- studenta přijmout do pracovního poměru. Zpravidla s ním však uzavírá jednu z dohod o pracích konaných mimo pracovní poměr - dohodu o provedení práce nebo dohodu o pracovní činnosti.
I když tuto smlouvu je možno uzavřít ústně - vyvarujte se tomuto a požadujte vždy jednu z těchto písemných variant:

    1. Dohoda o provedení práce
    2. Dohoda o pracovní činnosti
Pro firmu (zaměstnavatele) i brigádníka je z ekonomického hlediska ideální zvolit takovou pracovně-právní formu vztahu, která ušetří náklady zaměstnavateli a danňové zatížení pracovníkovi.

Jak najit brigády pro studenty?

Dobrou variantou je navštívit osobně Úřad práce a tam prolistovat aktuální nabídky. Jsou tam i aktuální ofocené inzeráty z různých novin. Nabídky jsou orazítkovány aby bylo patrno že žadatel o zveřejnění brigády se musel prokázat a registrovat. Je tedy menší pravděpodobnost že tam narazíte na podvodné nabídky. I když i to se občas stává, ale Ú.P. na to reaguje.
Nejlepší variantou jsou přímo zaměstnavatelé o které máte zájem - tedy navštívit přímo organizaci kde chcete pracovat a ptát se včas osobně a sepsat předběžnou smlouvu.
Ptát se lidí kteří už na brigádě byli a můžou vám doporučit ze své zkušenosti.
Chcete-li brigádu hned, nezbude vám než nacvakat telefonní číslo a obvolat různé firmy.
Dobrou možností je vyhledání brigády na internetu. Zde můžete začít nejprve. Problém však nastane tehdy když budete kontaktovat firmu přes špatný mail. (Například otravovat managera velkého podniku, nebo servisní či informační středisko.) Nečekejte že se vám každý ozve. Slušností bývá odpověď do osmi dnů. Ale stane se že vám odpoví třeba až za měsíc.

Doporučení zní - kombinovat všechny tyto možnosti.

A hlavně hledat včas!

Brigady | Odkazy | Výměna odkazů
Elektrokola - levně do práce!