Brigády v Kanadě létoČtěte také: seznam bezvízových zemí pro občany České republiky

Chcete pracovat v Kanadě?

Jaké jsou nejčastější pracovní příležitosti?
Je to různé, průmysl, služby, ale náš kolega doporučuje brigádu v kempu, nejlépe v národním parku. Šikovného člověka si umí vážit a příroda je velikou odměnou co by bonus.

Kanada vyžaduje pracovní vízum, doklad od zaměstnavatele. (Tedy toho u koho budete v Kanadě pracovat.) To že je třeba si pracovní poměr sjednat dopředu snad neni nutno zdůrazňovat.

Máte zvací dopis na léto , nebo podzim ?
Tak to asi ani do Kanady nejezděte za prací. Pro našince je totiž dosti problematické dostat se do Kanady jako turista, natož za prací. Za tuto situaci poděkujme našim spoluobčanům, kteří nám dělají v Kanadě renomé. Díky nim totiž Kanada straší jednou nutností víz pro české občany, podruhé zas zavedením jakéhosi zpřísněného posuzování v bezvízovém styku. Je dobré se proto aktuálně zajímat, jak to tedy je.

A kde sehnat tyto informace?

Bohužel "horká" telefonní linka už byla zrušena (Její číslo je +43-1-531-38-3600 a byla v provozu od 9 do 12 a od 13 do 15 hodin. S operátory šlo hovořit česky.)
Další špatnou zprávou je že víza se vydávají ve Vídni. To trvá cca 2 dny. V Praze pak lze též podat žádost prostřednictvím velvyslanectví. To však znamená počkat si cca 14 dní.
Cena je 75 kanadských dolarů, pro opakovaný vstup se poplatek zvyšuje na 150 kanadských dolarů.
Někdy je nejlepší podat žádost prostřednictvím cestovní kanceláře.

Velkou výhodu - dá-li se to tak nazvat mají studenti, kteří si sjednají brigádu v rámci různých programů ať již vzdělávacích, tak výměných v rámci středních a vysokých škol.
Ti mají totiž šanci se do Kanady pracovně "podívat". Počítejte ale s tím že tyto brigády a pobyty jsou v roce již pasé. Myslete tedy včas v roce na jejich využití. Tedy zařaďte se jako žadatel cca půl roku předem.

Brigady | Odkazy | Výměna odkazů
Výměna odkazů SEO Page rank