Brigády v zahraničí

Brigády v zahraničí
U brigády v zahraničí se dá dnes pochybovat zda se vyplatí. Ve větších městech v Čechách máte dobře placené příležitosti a vzhledem k nízkému kurzu oproti devadesátým letům a silné koruně už málo kdo chce pracovat v USA. Dobrou volbou zůstává trvale pracovní příležitost v Austrálii, Kanadě, Anglii, Irsku, Rakousku, méně již v Německu. Nevhodné příležitosti pro ženy jsou Indie a Turecko, kde si muži naopak mohou přijít na slušný výdělek.

Obrátil se na nás student od kterého jsem slyšela tento příběh. Přijel do Francie na letní brigádu. Na nádraží na něj čekalo auto kterým odjel na pastvu kde měl hlídat stádo ovcí. Jednalo se o slušný výdělek na který dostal student zálohu. Spal v žalostných podmínkách horského srubu.
Nejprve mu bylo jednou týdně voženo jídlo. Po měsíci se však již nikdo neukázal. Student stále čekal s nadějí že o stádo se někdo musí stejně přihlásit. Bylo mu sice divné že některé ovce jsou nemocné, ale myslel si že to na tak velké stádo je běžné. Čekal a čekal, až nakonec ho vyzvedla policie.
Musel hodně vysvětlovat a měl velké problémy. Peníze už nikdy neviděl. Stádo bylo nakaženo kulhavkou a muselo být zlikvidováno. To majitel dobře tušil a proto si vybral na pastvu někoho kdo neumí řeč a nerozpozná situaci.
I takovéto případy se dějí.
Proto je důležité vybírat brigádu z důvěryhodných zdrojů.
Výborným zdrojem garantovaným jednotlivými státy (Jejich státními úřady.) je projekt EURES kde najdete AKTUÁLNÍ pracovní příležitosti jak povahy brigád pro studenty a různé věkové kategorie, tak i přímo zaměstnání sezóní i trvalé.

Co potřebujete vyřídit než odjedete?

Brigáda v zahraničí

CO NUTNĚ POTŘEBUJETE mít zařízeno před prácí v zahraničí a na místě pobytu?
Pokusím se Vás seznámit s věcmi které jsou za potřebí k tomu aby Vaše práce v zahraničí byla legální a Vy jste se nemuseli dočkat zklamání nebo nepříjemností s různými úřady a policií, které mnohdy vedou i k vyhostění ze země, pokutám a třeba i doživotnímu zákazu pobytu v uvedené zemi.

Praktické rady před vycestováním.
CO JE NUTNÉ SI UVĚDOMIT!

Odpovězte si na tyto otázky:

Brigády v zahraničí a jak je najít?

Zajímavé tipy:

http://www.ccusa.cz/
Společnost Camp Counselors USA.

http://www.ajob.cz/index.php
Práce a brigády v zahraničí

Další vynikající možností je...

využít šanci která, (Mohu potvrdit na konkrétních případech lidí kteří jsou velice spokojení.) je spíše okrajovou možností ale na druhou stranu jde o solidní příležitost která se vyplatí. Jen poměr zájemců je nepříznivý.
Jedná se o pořad České televize - Hledám práci.
Kdo se nebojí veřejně odhalit svoji identitu, může se přihlásit a doufat že bude vybrán. Potom dostane výzvu k dostavení se na natáčení což samo o sobě již obnáší pěknou finanční odměnu. Někdy nemusí člověk ani vystupovat v tomto pořadu a také dostane nabídku s pracovním místem v zahraničí. Většina lidí co takto získali práci byť jen jako brigádu, bylo s prací tak spokojeno že zůstali déle u vybrané společnosti než plánovaly, nebo už si v místě našly práci jinou s kterou jsou spokojeni.
Kdo shání dobrou brigádu a nebojí se práce a je ochoten trávit v práci i mnoho času za přiměřenou odměnu, využije jistě i tuto možnost, která obnáší sice malé procento naděje, ale za to vysoké procento úspěchu když se tato možnost naplní.
Podrobnosti jak se přihlásit a požádat o práci v zahraničí naleznete spolu s dotazníkem na webových stránkách pořadu.

Pořad můžete taky sledovat pro inspiraci. Neboť zde jsou prezentovány konkrétní případy ze života na kterých se lze poučit a inspirovat, předejdete tak naivním představám, nemáte-li mnoho zkušeností.

Brigady | Odkazy | Výměna odkazů
Elektrokola - levně do práce!