Brigády a práce ve Francii a Belgii

Francie je ekonomicky silný stát a od léta 2012 se stal tamní pracovní trh pro nás volným. To tedy znmamená že zde můžeme pracovat bez nutnosti pracovního povolení.

Francie je velká země plná pracovních příležitostí. Hlavně na severu najdeme mnoho možností pracovat v průmyslu. Na jihu naopak najdeme přívětivější prostředí a uplatnění ve službách.

Nemusíte se bát vycestovat, umíte-li francouzský jazyk, práci zde seženete.

Pokuď nechcete nic ponechat náhodě, doporučuji předem kontaktovat velké firmy. Z nejlépe placených dělnických míst můžeme jmenovat např. práci v Peugeotu, Toyodě, spedičních firmách a elektrotechnickém průmyslu.

Je zbytečné se rozepisovat o pracovních příležitostech, stačí se ptát přímo na místě, nebo obeslat vybrané firmy.

Francouzi nechodí, jsou-li nemocní na nemocenskou podporu, ale berou si dovolenou. To je dobré si uvědomit, stejně jako to že si váží své práce i když soukromě na ni mohou nadávat. V práci jsou loaiální ke svému zaměstnavateli.

Francie stojí za vyzkoušení hlavně pro to že je zde nepřeberné množství příležitostí a i nejhorší závodní jídelna se nedá co do kvality stravování s českou srovnat.

Když tedy vynecháte syrové steaky a smažená jídla z každodenního menu, můžete tak udělat něco pro své zdraví a dáte nám za pravdu, že se jedná o nejlepší zem co se chutí a stravování týká.

Belgie je oproti Francii v pracovním trhu bohužel zatím stále uzavřená. Belgičané ovšem chtějí svůj trh otevřít velmi brzy.

Lze očekávat že po zkušenostech z Francie i belgický pracovní trh bude zajímavou alternativou. Nyní je však pro nás lepší Francie, kde nemusíme žádat o pracovní povolení a při horší znalosti jazyku se lze obrátit i na česky mluvící emigranty, kteří nám mohou zprostředkovat výhodnou práci a ubytování a seznámit nás s místními zvyklostmi.

Kontaktní adresy:

Evropský portál pro mladé nabízí v sekci Práce velké množství odkazů na webové stránky zaměřené zejména na studentské brigády. Stránky jsou v češtině a obsahují i možnost studia, základní informace o členských zemích a další užitečné informace.

Poz.: Většina dokumentů a stránek je dostupná i v češtině, polštině a ruštině.

Brigady | Odkazy | Výměna odkazů
Elektrokola - levně do práce!